/   Svátek má:
 

DONALD TRUMP – NEREÁLNÁ A FALEŠNÁ OČEKÁVÁNÍ

Autor: František Karel Ladislav

Zahraničně politický komentář konzervativního blogera

Za pár dní se ujme úřadu další americký prezident. Z Donalda Trumpa je nadšena valná část konzervativních politiků i komentátorů. Podle obou Klausů je to prý po Brexitu další smrtící rána modernistickým, levicovým bludům, multikulturalismu a politické korektnosti. I Protiproud, jenž se vydává za mluvčího konzerv, vynáší Trumpa do nebes.

Věnujme nejprve pár slov Británii. Na první pohled je sympatické, že britští voliči dali povel k odchodu země z EU. Evropská unie, toto podivné soustátí, ve skutečnosti unionistický stát, tvrdě a bezohledně řízený nevolenými byrokraty z Bruselu, je Hydrou, proti které se těžko bojuje. Každá jednotlivá porážka ji posiluje. Tak se stalo i s Británií, která byla den po referendu de facto vyloučena, protože její představitelé přestali býti zváni na společná jednání, a vedoucí činitelé EU se ještě více semkli. Nemylme se však, jak nám podsouvají rádoby konzervativci, že Velká Británie vykročila na cestu svobody. Pohled do vnitřního uspořádání ostrovního státu nám prozradí, že vše je úplně jinak. Velká města jsou z větší části obsazena cizinci: muslimy, Araby, Asiaty, černochy. Přestože se domorodci ocitají v menšině, tak jim kupodivu jejich vlastní okupanti nevadí. Co je štvalo nejvíce na Evropské unii, byli a jsou bílí středoevropané. Paradoxně tak může ,,jejich“ zem Brexit dorazit. I kdyby se někdy v budoucnu našli odvážní politici typu Hérakla, nebudou se mít s kým spojit. Evropa totiž s nimi nemluví a oni nemluví s Evropou.

Trumpovo překvapivé vítězství je stejného typu. Navrch huj, vespod fuj. Nesdílím radost ze zahraniční politiky Trumpa, tak, jak ji doposud veřejně prezentoval. Ze všech jeho prohlášení tryská nabubřelost, hloupost a útočnost. S Ruskem prý bude lépe vycházet, je mu sympatický Putin, zároveň silácky vyhrožuje, jak bude na Rusko mnohem tvrdší, než jeho předchůdci. S Čínou, která je největším americkým věřitelem, se již nebude shodovat na politice jedné Číny. A co je nejzajímavější, s Izraelem hodlá vztahy vylepšit, co to půjde.

Posledně jmenované je implicitně signifikantní pro pravý důvod, proč byl Donald Trump ,,zvolen“ 45. americkým prezidentem. Postupně vyplouvají na povrch zákulisní machinace a ovlivňování voličů. V tradičně liberální americké společnosti mají největšího dopadu na rozhodování obyčejných lidí média, finanční korporace, banky, lidskoprávní diskuzní fóra, sociální sítě. To vše v skrytu i otevřeně infiltrováno židovskou lobby. Jsou to velmi inteligentní lidé, kteří si dokáží spočítat, že zakázané ovoce nejlépe chutná a že masivní kampaní, na oko dělanou proti Tumpovi, dosáhnou pravého opaku.

Netvrdím, že Hillary Clintonová by byla lepším prezidentem. Její napojení na genderová hnutí je natolik známé, multikulti pomatení tak očividné, že pro Američany byla prostě nevolitelná. Což automaticky neznamená, že Trump je lepší. Nebude vůdcem ani Čechů, ani Evropanů, ale Američanů. Nic ho nebude nutit ustoupit od role světového četníka, naopak se obávám, že bude ještě agresivnější a nastolí ještě drtivější kampaně zavádění ,,svobody a demokracie“ ve světových sférách vlivu, které si sám určí. Pro další hráče na planetě bude v jistém smyslu přijatelnější, protože bude čitelnější, přímější a předvídatelnější.

To, jaký Trump doopravdy je, prozrazuje tým, který dává dohromady. Vrána k vráně sedá, proto se každý politik obklopuje lidmi, kteří mu vyhovují, s nimiž názorově souzní. Viděno tímto prizmatem se připravuje v USA čistě, košer židovská administrativa. Šéfem poradců budoucího amerického prezidenta byl oficiálně jmenován Jared Kushner, Trumpův zeť, manžel dcery Ivanky. Ortodoxní žid Kushner byl neoficiálně mozkem předvolební kampaně, on masivně zapojil sociální sítě a elektronickou poštu. Jak jinak než ve spolupráci s židovskými přáteli ze Silicon Valley (což sám Kushner nejen přiznává, ale dokonce se tím i chlubí), ovládajícími všechny IT firmy, včetně facebooku, v USA. Silicon Valley je část San Francisca, kde mají sídlo všichni významní hráči na poli internetu.

Konzervativně viděno je Donald Trump revolucionář v mnoha oblastech. Z něj a jeho zákulisních našeptávačů může jít jen strach. Nadšení těžko.© 2010 Národní sjednocení | webmaster