/   Svátek má:
 

KOLIK STOJÍ DVĚ SLEPICE

Starší, ale stále aktuální zpráva

Dnes se mi při běžném nákupu staly dvě věci, které mě přinutily se trochu zamyslet. U pokladny byla přede mnou mladá žena s malým dítětem. Při placení jí chybělo 41 Kč. V košíku měla plenky a přesnídávky. Omlouvala se, že víc nemá a chtěla přesnídávky vracet. Nákup jsem jí doplatil a žena mi moc děkovala, že prostě nemá peníze. Při cestě k autu jsem si všiml dvou lidí, kteří stáli opření o auto a s něčím bojovali. Poprosili, jestli bych jim pomohl dát nákup do auta. Dle berlí a pohybu jsem pochopil, že pomoc opravdu potřebují. Nákup jsem jim naložil a odvezl vozík zpět do obchodu. Po cestě domů mi nešlo na tyto dvě situace přestat myslet. Proč mladá žena, v době, kdy všichni mají všechno, nemá na jídlo pro dítě? Proč postižení lidé nemají auto s bezbariérovou úpravou?

Proč toto všechno píšu? Jistě většina z vás zaregistrovala v médiích zprávu, která informovala o částce, kterou naše vláda zaplatila za dvě unešené ženy v Pákistánu. Kdo ne, bylo to 145 000 000 Kč. Na první pohled dobrá zpráva, ale...

První ale: Tyto ženy si žádnou pomoc nezasloužily. Nebyly v té zemi náhodou, věděly, že jsou v nebezpečné oblasti. Dokonce čekaly, že se s radikály setkají. Jenom hloupý člověk může podobnou cestu podniknout.

Druhé ale: Po propuštění jedna z nich pracuje v neziskové organizaci, kterou my všichni platíme a ta druhá, hloupější než ta první, se dokonce pokusila ke svým únoscům vrátit. Chytli ji na hranicích Turecka.

Stát tedy zaplatil za propuštění dvou žen, které nelze nazvat jinak než naivní a hloupé, velice podobné dobytku, který se pase na nedaleké louce, neuvěřitelných 145 000 000 Kč. A při tom v ČR je každý 10 člověk ohrožen chudobou, mladé ženy nemají na jídlo pro děti a důchodci nemají na léky.

Za částku, kterou jsme my všichni zaplatili z našich kapes, by se dalo třeba pořídit:
24 000 000 plenek
767 000 Sunarů
14 500 rodin bez domova by mělo na měsíční nájem
Každá žena na mateřské by dostala příspěvek 500 Kč
Každé dítě, narozené v roce 2015 by dostalo 1400 Kč.

Víc asi není třeba dodávat...

© 2010 Národní sjednocení | webmaster