/   Svátek má:
 

BÍDA ČESKÝCH DŮCHODCŮ

Autor: KAMILA MOUČKOVÁ

Vážení důchodci!

V televizi a médiích ukazují, jak roste ekonomika v CZ v procentech. Všichni si zvedají platy - hasičům, vojákům, policistům, řidičům autobusů, učitelům, státním úředníkům, soudcům a v neposlední řadě poslancům. A všem nejméně o 10%, což u politiků a doktorů dělá víc, než je celý měsíční důchod většiny penzistů v Čechách. Nezávidím jim to! Důchodcům řeknou, že inflace je minimální. Důchody by měly růst nejen, když roste ekonomika, ale podle inflace léčiv v ČR. Komunisti nechali na důchodovém účtu 330 miliard tehdejších korun českých!!!
Bohužel, minulé vlády za Klause, Paroubka, Topolánka porcovali medvěda - důchodový účet. Naposled si z něho půjčil Topolánek 70 mld. Kč. Slíbil, že to vrátí, zůstalo jen u slibu! Důchodci utřeli nos. Současná vláda si zase nacpala své nenasytné panděro a pořád mají málo. V. Klaus má v bance v zahraničí uloženo 11 miliard dolarů, na co mu to je, za co to získal? Důchodce je také svým způsobem státní zaměstnanec. Svou prací jsme něco budovali a odváděli daně státu, tak chceme také důstojně žít a ne živořit! Pokud bychom nepracovali, neměli by „politici“ co privatizovat!!!
APEL - takže důchodci nenechme se opít rohlíkem! Podle Sobotky stačí důchodcům přidat 200Kč, což jsou mimo jiné necelá 2% průměrného důchodu a on sám si přidá 16000Kč. Musíme dát vládě najevo své požadavky na důstojný důchod!© 2010 Národní sjednocení | webmaster