/   Svátek má:
 

VIKTOR ORBÁN: PLOTY NA OCHRANU KŘESŤANSTVÍ

Miliardáři z USA nám budou rozkazovat? Viktor Orbán znatelně přitvrdil, čtěte jeho slova

18. 4. 2017

„Žijeme v době, kdy se z mezinárodní politiky stalo bitevní pole,“ prohlásil maďarský předseda vlády Orbán ve svém nedělním velikonočním rozhovoru. „Nezávislost a svoboda evropských národů jsou ohroženy. Ve středu bitevního pole leží otázka migrace,“ pokračoval.

„Na tomto stojí a padá naše budoucnost, osud celé Evropy. Jde o to, bude-li charakter evropských národů ovlivněn ve stejném duchu, civilizaci, kultuře a mentalitě, jako tomu bylo za časů našich rodičů a prarodičů, nebo jestli se tu bude dít něco zcela jiného,“ prohlásil maďarský lídr.

Viktor Orbán se v rámci svého projevu pokusil vysvětlit, proč se v Evropě i jinde ve světě dostal kvůli své politice hraničních kontrol pod vlnu kritiky. „Ti, kteří sami sebe nazývají liberály a levičáky a kteří jsou podporováni penězi, mocí a ohromnou sítí mezinárodních sil, v jejichž čele stojí George Soros, tvrdí, že boj s migrací je nepraktický a dokonce i amorální,“ uvedl maďarský politik.

Podle Orbána má maďarský národ ovšem jiné zájmy. „Chceme zachovat základy Evropy. Nestojíme o žádné paralelní společnosti, populační výměny a nechceme vyměnit křesťanskou civilizaci za něco jiného. Právě kvůli tomu stavíme ploty. Nechceme, aby nás zaplavili migranti.“

V nedávné době se maďarská vláda pod vedením strany Fidesz Viktora Orbána dostala pod tlak Evropské unie, Spojených států a mnohých nevládních organizací, které od Maďarska vyžadují, aby středoevropská země prosadila transparentní legislativu týkající se působení zahraničních nevládních organizací a univerzit na svém území.

„Národní vláda je v Maďarsku pod neustálým tlakem. Momentálně jde o to, jestli budeme mít vládu a parlament, které budou hájit nejlepší zájmy maďarského národa, nebo vládu a parlament, které budou hájit zájmy cizích států,“ prohlásil Orbán.

„Kdybych jednoduše akceptoval to, že nám Brusel a ostatní politická a finanční centra diktují požadavky nebo že nám maďarští a američtí miliardáři říkají, co máme mít v naší zemi, nedošlo by k žádnému konfliktu,“ narážel Orbán na aktivity známého miliardáře George Sorose.

Orbán v rozhovoru vzpomenul původem maďarského miliardáře George Sorose hned několikrát. Jeho lobbisté prý agitují jak v jednotlivých evropských státech, tak i EU, USA a nyní vyvíjejí, čím dal větší tlak na maďarskou vládu.

„George Sorose nemůžeme podcenit; je to skutečně mocný miliardář s ohromným odhodláním, který nenechá stát nic ve své cestě. Chceme ochránit Maďarsko a budeme za něj muset bojovat,“ prohlásil maďarský lídr.

V závěru rozhovoru Orbán přiznal, že je velkým obdivovatelem někdejší ministerské předsedkyně Velké Británie Margaret Thatcherové, kterou dokonce i citoval.

„Vždy mě nesmírně potěší, když na mě osobně lidé útočí. Myslím si totiž, že když se lidé uchýlí k osobním útokům, znamená to, že jim došly argumenty.“© 2010 Národní sjednocení | webmaster