/   Svátek má:
 

ZÁKON STOP SOROSOVI SCHVÁLEN

Maďarský parlament schválil zákon „Stop Sorosovi“! Za letáky či jídlo pro migranty vězení…

Maďarský parlament schválil zákon přezdívaný „Stop Sorosovi“. V zemi tak bude trestné jakkoli podporovat migranty bez práva na azyl. Zákon je namířený hlavně proti neziskovým organizacím, které migrantům poskytují informační letáky, právní poradenství či jídlo. Parlament ovládaný stranou Fidesz premiéra Viktora Orbána schválil rovněž ústavní dodatek bránící příslušníkům „cizích populací“ usadit se v Maďarsku.

Legislativa mimo jiné uvaluje zvláštní 25procentní daň na zahraniční dary pro organizace, které podporují migraci. Ministru vnitra pak dává pravomoc z důvodu „národního bezpečnostního rizika“ zakázat nevládním organizacím činnost.

„Zákon Stop Sorosovi zavádí kriminální odpovědnost pro organizace, které pracují s ilegálními imigranty. Ty, které hájí práva migrantů a pomáhají jim s obdržením povolení k pobytu, mohou být uzavřeny. Pokud někdo podporuje ilegální migranty v rámci pravidelných aktivit, může být potrestán až ročním vězením,“ informoval maďarský státní tajemník Csaba Domotor.

FAKTA

Nová definice nelegální migrace v Maďarsku
• Maďarsko nově definuje nelegální migraci jako organizovanou činnost, která osobám, jež nečelí nebezpečí pronásledování, neoprávněně pomáhá požádat o azyl nebo získat povolení k pobytu v Maďarsku.
Zákon také znemožňuje žádat o azyl těm, kteří do Maďarska přišli ze třetích, bezpečných zemí. Ochranu tak nedostanou kupříkladu ani Syřané, kteří prchají před válkou.

Návrh cílí zejména na nevládní organizace, které podporuje americký miliardář maďarského původu George Soros. Maďarský premiér Viktor Orbán viní Sorose z politického vměšování a z aktivní podpory masové imigrace do Evropy.
Podle Orbána je nezbytné vést otevřený boj proti Sorosovi a jeho armádě. Za Sorosovu armádu nebo také Sorosovy žoldáky označuje právě pracovníky nevládních organizací, jež Soros finančně podporuje.
Orbán tvrdí, že tyto organizace podporují imigraci a že jejich motivací je multikulturní Evropa. Podle premiéra hodlají za jeho vládu dosadit kabinet nakloněný migraci a Bruselu.
„Nemají rádi křesťanské tradice Evropy a jsou přesvědčení, že když nás smíchají s jinými národy, pak se v Evropě bude žít lépe. My ale nechceme být smícháni s jinými,“řekl Orbán.

Agentury připomínají, že vztah mezi oběma muži se v průběhu času značně změnil. Orbán totiž býval svého času stipendistou Sorosovy nadace. Miliardář začal v rodné Budapešti rozvíjet své filantropické aktivity již od roku 1984. Po pádu komunismu se ale s Orbánem rozkmotřili. Před letošními dubnovými volbami líčil maďarský premiér Sorose jako hlavního nepřítele státu.
Za premiérem stojí celá vládní strana Fidesz, která má v parlamentu dvoutřetinovou většinu. Nový zákon by tak měl hladce projít.
„Musíme bojovat proti kvótám, které plánuje Brusel, a musíme taky počítat s miliony lidí, kteří plánují migrovat do Evropy, ať už z Afriky či z Blízkého východu. Máme tu plot na našich hranicích jako technické opatření, v budoucnu ale budeme potřebovat víc ochrany. Maďarský parlament jako hlavní zastupitelský orgán v zemi proto musí plnit vůli lidu a chránit zemi,“ prohlásil poslanec vládní strany Károly Kontrát.© 2010 Národní sjednocení | webmaster