/   Svátek má:
 

VYJÁDŘENÍ PODPORY PROF. PIŤHOVI

Autor: Ing. Mgr. Jiří Gabriel Hamouz

Dobrý den pane profesore,

po obdržení dopisů Václava Klause a jeho institutu se odvažuji vyjádřit Vám svoji podporu zejména ze své vlastní zkušenosti z minulého komunistického režimu, kdy jsem pomáhal rodině mého přítele, který chodil 18 měsíců, měsíc co měsíc, k soudu o uložení ochranného ústavního psychiatrického léčení pro příčiny sahající do trestné hospodářské činnosti tehdejších stranických a mládežnických funkcionářů.

O tom se zmiňuji jen proto, že jsem sám na sobě a našich rodinách prožil likvidační tlaky Státní bezpečnosti. Situace dehonestace politických, ale i obyčejně lidsky morálních odpůrců v současné době mi něco velmi připomíná. (ad Alena Vitásková - ERÚ) Slova Václava Klause k Vám o zvládnutí psychického tlaku sdílím - co slyšíte v soukromí, říkejte se střech - a vůbec připomínám celou Matoušovu desátou kapitolu.

Pan Halík se mi dlouhodobě jeví jako velmi slizký narcistický úhoř, který plní úkoly úplně někoho jiného v pozadí. K politickému dění se vyjadřuje obvykle dříve, než komentátoři stačí něco vyplodit, ad volba presidenta, kdy ještě večer po vítězství pana Zemana vyplodil, zveřejnil a předal svůj komentář.

To je jeho úkol. Plní ho svědomitě. Je mediální hvězdou pro kritické postoje tzv. uvnitř katolické církve. Relativistisky smýšlejícím, rádoby svobomyslným, mladším a nezkušeným lidem to imponuje včetně těm, kterým leží katolická církev v žaludku jako nestravitelný kámen.

Co je podstatné:
Normálně myslícímu člověku sledujícímu dění je jasné, že prof. Piťha se vyjádřil k obsahu a k možným negativním vyústěním istanbulské smlouvy. Máme dost příkladů ze severských zemí, zejména z Norska, a z "neziskových" nadháněčů juvenilní justici.

Ovšem, pan Halík se vyjadřuje vůči prof. Piťhovi osobním direktem, a to je podstatně morální rozdíl.
Piťha útočí na smlouvu, ale Halík dehonestujícím způsobem na Piťhu. Pro takové jednání máme v češtině vystihující slovo "hnus".
Veřejnosti obecně není obsah resp. skutečný text istanbulské smlouvy znám, natož možné její konsekvence.
Halík má úkol taková vyjádření, jako Piťhovo v církvi a před veřejností, skandalizovat, proto použil cíleně slovo "skandální".
Mimo jiné to svědčí o tom, že nervozita aktérů istanbulské smlouvy přerůstá v amorální agresivitu, a to dále svědčí o tom, že prof. Piťha udeřil hřebík na hlavičku.
Nezdravý a varující vývoj přenosu zodpovědnosti státu na placené lokaje, špehy a udavače v tzv. neziskových organizacích, bohatě financovaných právě státem, je pouze zakrývacím manévrem rozkladných úmyslů vycházejících z jednoho centra. Pan Halík je tomu rozkladnému centru nejen velmi blízko, ale evidentně je jeho součástí.

Pane profesore, nejste sám. Jsme bojovníci. Toto je válka o původní Boží lidskou přirozenost.

A nebojte se těch, kdo zabíjejí tělo, ale duši zabít nemohou. (Mt 10,28)

Děkuji Vám za odvahu. Mohou se snažit nás ohýbat, ale nemohou nás zlomit.© 2010 Národní sjednocení | webmaster