/   Svátek má:
 

Bílí opouštějí New York

“Už se to s konečnou platností vymklo zpod kontroly. Roky jsme to snášeli a bránili se, ale teď bereme své děti ze škol a opouštíme město. Zašli příliš daleko. Zbláznili se!“

Megyn Kellyová je jedním z nejzajímavějších, nejznámějších a v dnešní době nejskandálnějších jmen americké žurnalistiky. Za posledních několik let jste určitě alespoň jednou zaznamenali vzestupy i pády její kariéry na televizních a filmových obrazovkách. To ona dělala rozhovor s Putinem v březnu roku 2018 pro televizní kanál NBC. A již v říjnu ji z tohoto kanálu propustili za „rasistické výroky“: ve vysílání svého programu Kellyová prohlásila, že považuje za přípustné použití divadelního líčení „blackface“, jde-li o známé postavy (když například Othella hraje bílý herec).

To ona se na kanále Fox News osmělila vyjádřit svůj podiv a nesouhlas, když sílící boj se všemi druhy diskriminace překonal všechny meze a začalo se mluvit o tom, že Santa Claus by měl být černý. Brzy se ale ukázalo, že černý Santa, ještě nebyl tou poslední překonanou „mezí“, že to může být ještě daleko horší. To o ní v roce 2019 natočili film Skandál, který se stal trhákem, kde se trio výrazných blondýnek (Margot Robbie, Charlize Theron a Nicole Kidman) se vším svým hereckým zápalem a vítězící politickou korektností pomstilo a ukázalo, k jakému odpornému sexuálnímu obtěžování dochází ve sféře americké televize. Kdo by si byl pomyslel, že úspěch filmu je ještě nepředvídatelnější, než odvysílání mimořádných zpráv, a že jen několik měsíců poté s třeskem nastoupí „černé životy“, které „jdou důležité“ a blondýnky budou tvrdě a nenávratně ostrakizovány?

Hnutí BLM válcující nevybíravě a bez soudu všechny americké pilíře, válcující na své cestě v jedné vlně mozky, obchody i reputace, již v prvních měsících svého triumfálního pochodu otřáslo celým světem. Obzvláště velké napětí to vyvolalo ve státech, které dosud to proslulé americké paradigma tavicího kotle (Melting pot) praktikovaly bez problémů a teď se najednou na ně žene tíživá lavina sebebičování a poklekání se skloněnou hlavou.

Ze všech konců planety – od Evropy do Austrálie – se do médií začaly hrnout zprávy o propouštění pedagogů z univerzit, kde se v mžiku vynořili bdělí aktivisté poukazující na nekorektní učitelské výroky a světonázory. Jeden odmítnul černým studentům vylepšovat známky, jiný zase měnit program v souladu s požadavky černého auditoria.

Tyto vášně na nějakou dobu trochu utichly, protože příval těchto novinek v informačním poli úspěšně přebilo téma pandemie koronaviru a prezidentské volby. Jenže tyto BLM „čistky“ nade vši pochybnost ve všech oblastech amerického života probíhaly dál. A samozřejmě to nemohlo minout ani školy. O školkách nejspíše ještě teprve uslyšíme.

Silou svého nárazu „bomba“ od Megyn Kellyové překonala všechny předchozí skandály a bezesporu se stane tím bodem zvratu v dějinách soumraku americké civilizace. Zatím jen zůstává nejasné, v jakou stranu se ta situace zvrátí. Televizní moderátorka zveřejnila v sítích a okomentovala ve vysílání oficiální dokument šířený v amerických školách a konkrétně v elitní newyorské instituci, kde se učí její synové. Jde o apel jedné ze známých aktivistek hnutí BLM – výkonné ředitelky orleánské sítě veřejného vzdělávání Nahliah Webberové. Její výzvu čtou dětem na hodinách a dávají jim její kopie, aby se ji doma učily.

Je přeplněná takovými pasážemi jako: „V každé skupině bílých žáků spí policista-zabiják. Jak můžeme považovat bílé za normální, když černí umírají jako mouchy jejich agresivníma zločinnýma rukama? Je nutné svolat národní konference a psát knihy o „bílé patologii“ ve školách. Bílé děti musí být převychovávány od plenek, protože jsou prosyceny rasismem a učí je znásilňovat černá těla bez jakékoliv lítosti a následného potrestání za to, čeho se dopouštějí.“

Tyto teze jsou ještě z těch nejmírnějších. Další z upřímné úcty ke svým čtenářům citovat nebudu.

Text tohoto apelu jeho autorka předem v červenu zveřejnila ve vzdělávacích internetových novinách pod titulkem: „Jestli skutečně chcete změnit život černých, změňte výchovu bílých dětí“. Zkuste se zamyslet, jak byste reagovali vy, kdyby vám vaše dítě po takovéto „učební hodině“ přineslo ze školy podobný dokument a mělo za domácí úkol naučit se ho nazpaměť?

Megyn Kellyová, která před jistou dobou založila vlastní Devil May Care Media, vyprávěla o tomto apelu v jednom ze svých internetových videí z řady The Megyn Kelly Show, a prohlásila tam, že se svým manželem berou děti ze školy a opouštějí New York. Tuto senzaci by bylo plně možné hodnotit jako úplné a veřejné „spálení mostů“, kdyby sama novinářka několikrát důrazně neupřesnila, že ona sama „nemá příliš pravicové názory“, ale je již zcela udolaná tím „levičáckým šílenstvím“, které zachvátilo už i školy: „Já nepodléhám ideologii, a v některých věcech sama zastávám levicový centrismus. Většina mých přátel jsou liberálové a já sama pocházím z rodiny demokratů. Ale teď již překročili všechny myslitelné meze.“

A poté to moderátorka přece jen nevydržela a vyslovila to, čím začíná tento text: „Zašli příliš daleko. Zbláznili se!“ Soudě podle toho, jak přituhuje a z výstřednosti posledních zpráv to vypadá, že vůbec nepřeháněla.© 2010 Národní sjednocení | webmaster