/   Svátek má:
 

Nic není náhoda....

(Došlo mailem)

Smrt Petra Kellnera je v rovině osobní jistě tragédií a žal jeho blízkých je na místě respektovat. V rovině společenské a politické je jeho smrt ale zejména příležitostí zvážit, jaký společenský systém tu vznikl, protože demokracie to není.

Něco o Kellnerovi - každý ať si to v hlavě srovná sám - tohle někde zkopíroroval kamarád, co nechce být jmenován........

Během své mnohaleté kariéry sociálního pracovníka jsem se s Petrem Kellnerem a jeho byznysem pravidelně a často setkával. Respektive s jeho oběťmi, s lidmi, ze kterých vytvořil zejména přes svou HOME CREDIT banku dluhové otroky.

Jeho byznys fungoval přesně tak, jak popisuje senátor Láska - půjčovat chudým lidem v nouzi nízké částky na vysoký úrok, následně je pomocí "spravedlivých" soukromých rozhodců brutálně sankcionovat a uvrhnout do dluhové pasti. Z jednoho takového klienta se dalo vydělat řádově víc peněz, než za klienta perfektně splácejícího vysoké úroky.

Pamatuju si rodinu samoživitelky paní Jany, která si od Kelnera půjčila tři tisíce a potom zaplatila splátku o den později. Byl to její konec, přišla o všechno, kvůli exekuci ji nezbylo na nájem, děti skončily v ústavu, ona na ulici, zadlužená do konce života.

Pamatuju na pana Jardu, který si od Kellnera půjčil, aby měl z čeho zaplatit nedoplatek na elektřinu. Půjčku perfektně splácel, myslel že už má splaceno, ale byla tam ještě poslední splátka, kterou neposlal. Z poslední splátky za pár stovek, vytvořili Kellnerovi rozhodci astronomický dluh. Dluhového otroka Jardu opustila manželka, utekla s dětma, Jarda první bojoval, myslel, že to postupně splatí, ale dluh byl nastavený tak, že i když Kellnerovi posílal všechny peníze, které vydělal, dluh se nezmenšoval, ale rostl, Kellnerovi rozhodčí stanovili, že Jardovi má každý měsíc naskočit obrovské penále, úroky, sankční úroky, penále z penále atd. Jarda nezvládal život na ubytovně pro bezdomovce, když pochopil, že to nikdy nesplatí, zabil se.

Takových příběhů měl Kellner na svědomí nepočítaně. Jsou smutné, i když je pravda, že kdo má jen trochu rozumu a předem ví, že nebude v jeho silách dluh splácet, nemá si půjčovat, zejména ne od lichvářů nebo od banky v Čechách. Bohužel lobby dokázala (opět jak jinak, než korupcí) prosadit zákon o oddlužení, takže dluhy těch hazardérů zaplatí nakonec pořádkumilovný občan.

Když se začaly alespoň trochu (stále málo a nedostatečně) regulovat lichvářské praktiky v ČR, Kellner tento svůj byznys přesunul do zemí, kde nejsou dodržována lidská práva a téměř tam neexistuje ochrana spotřebitelů - Rusko, Čína, Kazachstán... S těmito režimy pěstoval vztahy a mocně v ČR bojoval za jejich zájmy.

Petru Kellnerovi byly tisíce lidí, jimž zničil život, zcela lhostejní. Stejně tak mu byli lhostejní lidé umírající nyní v nemocnicích, necítil se součástí naší společnosti a nechtěl s ní sdílet její úděl, natožpak ho nějak napravovat.

Daně platil v Nizozemsku, aby u nás nemusel platit ani ty groteskně směšné odvody, jimiž česká společnost dnes zatěžuje nadměrné příjmy a majetky.

Vadí mi velmi, když se o Kellnerovi mluví, jako o filantropovi. Když Kellner dal pár mega na nějaký projekt, v poměru k majetku je to stejné, jako kdybych já dal žebrákovi na nádraží 0,01 halíře. Když mu dávám pravidelně deset korun, tak to ze mě dělá filantropa tisíckrát většího než Kelner ?

Svůj základní majetek Petr Kellner získal od loupežnické vlády ODS, která za vydatné pomoci ČSSD I prezidenta rozbila Československo, a kromě řady jiného hmotného majetku ukradla i listopadovou revoluci.

Ministra financí Kočárníka z ODS, který Kellnerovi přihrál mimo jiné i Českou pojišťovnu, pak za odměnu učinil předsedu její dozorčí rady.

Je to výstavní příklad bezostyšné korupce, kterou ODS s ČSSD a s nejvyššími ústavními politiky republiky institucionalizovala jako formu vlády v prvních dvou dekádách po roce 1989.

Česká pojišťovna je jedním z desítek, spíše stovek, podniků, které se, jak sám její název napovídá, samozřejmě nikdy privatizovat neměly.

Kellner byl kromě PPF a bank Home Credit, Air Bank, majitelem firem Cetin, Škoda Transportation, Nova a mnoha dalších. Také majitelem O2 a proto snad je zřejmé, proč tady za telefon platíme víc, než jinde v Evropě a všechny pokusy o narovnání českých cen na evropskou úroveň za pomoci PPF lobistů a zkorumpovaných státních úředníků, selhaly a nevyšly.

A to jsou jen střípky o vzkvétajícím polistopadovém zázraku, založeném na okradení kuponových DIKů . Celkový obraz je mnohem pestřejší.

Můj názor je, že Kellnerova smrt je dobrou zprávou pro obyčejné lidi, podobně, jako když zemře nějaký zlý diktátor nebo warlord. Jak nám to může přinést užitek?

Třeba, možná, nyní bez jeho silného politického lobbingu a vlivu na politiky a státní úředníky, dojde konečně ke snížení cen mobilních dat i ostatních IT služeb v ČR na běžnou evropskou úroveň. A třeba bez jeho silného lobbingu a vlivu dojde konečně i k omezení a regulaci exekuční mafie.

A člověk valí oči, jak pana Kellnera mocní u nás, včetně pana prezidenta, i venku, vychvalují; ono to jen vypadá tak, jak to, možná jinými slovy, vzkázal občanům pan exprezident Klaus: kdo umí, umí - kdo neumí- čumí.© 2010 Národní sjednocení | webmaster