/   Svátek má:
 

František Červenka
Plky soudružky „politoložky“ Steinbauerové

Prohlížeje nedávno stránky Politikonu, zjistil jsem, že jistá dáma neb slečna (neb kdosi s transsexuálním pseudonymem), vyjadřuje se dosti nelichotivě ve svém článku „Česká neonacistická scéna má volební vidiny“ o Národním sjednocení (NSJ) a dokonce přikládá tento svůj článek plný urážek polopravd a lží pravidelně k prohlášením NSJ zveřejněných tamtéž.
Je to tragikomické, leč některé z výlevů „politoložky“ Simony Steinbauerové po mém soudu přeci jen potřebují reakci.

Zejména mi jde o dvě tvrzení:

a) Že je NSJ neonacistické (přímo to řečeno není, ale o neonacismu se v souvislosti s NSJ v článku stále plácá)

b) Že NSJ hájí zájmy sudetských němců (patrně na úkor Čechů)

Tak tedy k prvému: NSJ není ani omylem neonacistická. Zejména po té, co se na sněmu v roce 2003 rozhodla pro konzervativně - národní orientaci (ale ani pod vedením Mgr. Skácela by nikdo s úctou k pravdě nemohl v NSJ najít žádný neonacismus). NSJ je stranou českých !!! národovců . Nikdo z nás nechce a nemůže být neonacistou. Nacionalistou, českým nacionalistou to ano. Radikálním a z pohledu kosmopolitů možná i extrémním, ale neonacistou tedy ne. Koncentráky, rasové teorie a podobné věci mají svůj domov v Německu, ne v Čechách paní (či slečno) Steinbauerová. Nás s nimi laskavě nespojujte. Chcete - li říci, že jsme reakcionáři, pohrobci „bílých“ legií, Kramáře či studentů z dob „insigniády“ pak máte česky řečeno „recht“, ale s hitlerismem se u nás prostě blafujete.

A teď k druhému:

NSJ není „prosudetská“. Je antibenešovská, to ano. Zdá se nám, že dvě totální zrady národa (Mnichov a únor) docela stačí na to, aby hlava státu ztratila kredit u současníků i budoucích. To se Dr. E. Benešovi podle nás po právu stalo. Jeho „dekrety“, zejména ten o znárodnění velkých podniků, nesou pečeť bolševismu, stejně jako tzv. Košický vládní program a způsobily utrpení nespočtu lidí (mj. i sudetských Němců) již před vítězstvím Gottwaldových hochů. Na druhé straně však NSJ reflektuje, že transfer Němců nebyl Benešovým vynálezem (nýbrž nápadem anglické vlády) a že v poválečné atmosféře byl svým způsobem pochopitelný. Domníváme se, že všechny křivdy, k nimž tehdy došlo by měly být řešeny novými samostatnými zákony (bez restitucí). Pokud tohle někdo chápe jako prosudetský postoj, tak je chorý. Sudetské radikály by totiž neuspokojil. Je to jen postoj poctivých Čechů k vlastní minulosti.

Tolik jsem měl potřebu napsat k článku S. Steinbauerové na Politikonu. Intelektuálně zdatnější čtenář snad pochopí.© 2010 Národní sjednocení | webmaster